איך להתכונן לדייט ראשון?

אחרי זמן רב אזרת את האומץ והחלטת לעשות את הצעד הראשון. אין זה משנה אם אתה מכיר אותה מהלימודים, אם נתקלת בה במקרה במסיבה אצל חברים או נמשכת לתמונתה ברשת החברתית – יצירת קשר ראשוני ועוד יותר מכך, התמודדות עם הדייט הראשון, הם שני צעדים מורכבים עבור כל אחד. הנה כמה טיפים קטנים שיעזרו לך לעבור את זה בהצלחה ואולי אפילו לכבוש את ליבה.

 

שיחת הטלפון הראשונה – קצר ולעניין

גברים רבים נוטים להאריך בשיחת הטלפון הראשונה עם שאלות שמזכירות ראיון עבודה. מהצד השני, נשים מעדיפות לקיים שיחות קצרות יותר בשלב הזה ולשמור את נושאי השיחה ואת השאלות למפגש הפרונטלי. אם כן, הימנע משיחת נפש ארוכה והקפד להשלים את השיחה בתוך 15 דקות לכל היותר. השיחה יכולה וצריכה לכלול כמה שאלות כלליות או היכרות קצרה בלבד, אבל היא נועדה לקביעת דייט ראשון ולתיאום מועד מתאים ויעד נוח.

 

בחירת הלוקיישן

אם האחריות לבחירת המיקום היא שלך, ונשים רבות יעדיפו שהבחירה תהיה בידך, זהו בהחלט אתגר. ארוחת ערב כבדה עשויה להיות מוגזמת לדייט ראשון, בר אפלולי עלול להתפרש כזול. בר יין חביב או מסעדת טפאסים מרשימה, אלו הן דרכים טובות יותר להציע חוויה קולינרית ויין איכותי, ולעשות קצת יותר רושם. לשם הגיוון אפשר להציע גם חוויה מעט שונה, כמו יציאה לטיול רגלי בפארק, כוס יין על חוף הים או משחק טניס מהנה. הדייטים הללו הם בהחלט לא שגרתיים וזהו גם היתרון בהם, שכן הם מסייעים לשבור את הקרח הרבה יותר מהר ועשויים להוביל לדייט שמתרחק מהקונספט המוכר של שאלות ותשובות.

 

שים לב ללבוש

כאשר אישה מתכוננת לדייט ראשון היא מקפידה להתאפר, לסדר את שיערה וגם ללבוש בגד יפה שיחזק את המשיכה שלך אליה. הבעיה מתחילה כאשר אל הדייט מגיע גבר בטרנינג או עם חולצה בלויה ומוכתמת. הימנע מהמצבים הללו. לפני הדייט מומלץ להתקלח, להתגלח ולבחור בגד קצת יותר נקי ובעיקר יותר מכובד. אין צורך ללבוש חליפות מחויטות או עניבות, חלילה, אבל מראה נקי ומסודר ירשים אותה הרבה יותר.

 

התנהלות בזמן הדייט

לבסוף, היה מודע להתנהגותך במהלך הדייט. השתדל להגיע בזמן ואף להקדים, משום שאין אישה שאוהבת להמתין לבחור שמאחר להגיע. לאורך הערב סייע לה להרגיש בנוח ואם בחרתם לסעוד במסעדה אל תתערב בבחירת המנה שלה, משום סיבה שהיא. בסוף הערב, כשיגיע החשבון, קח את האחריות ושלם אותו מבלי להמתין. גם בעידן שבו נשים מבקשות שוויון (וזוכות לו) יש כללים מסוימים שחלים בדייט הראשון, ובראשם הכלל לפיו תפקידו של הגבר לשלם. כל זאת בהנחה שיש לך עניין בהמשך הקשר ובהגעה לדייט השני, כמובן.