האם תגשימו את חלום הדירה?

כשאנחנו נמצאים בעשור השלישי לחיינו, רגע אחרי הצבא ובין המכינה לתואר הראשון, אנחנו לא חושבים רחוק מדי. כלומר, אנחנו חושבים על העתיד המקצועי שלנו – בלי החזון הזה נתקשה לבחור מסלול לימודים – אבל אנחנו בוודאי לא עוסקים בשאלות גדולות כמו איפה נגור, איך נשלם משכנתא או כמה צריך לחסוך לפנסיה. אנחנו מרגישים שאנחנו עדיין קצת ילדים, וזה ממש לא לגילנו כל המחשבות הללו. אם אתם מזדהים עם המחשבות הללו, הפוסט הזה במיוחד עבורכם.

הדרך הנכונה לחיות טוב יותר

אם תשאלו את האנשים העשירים יותר, או את אלה שאתם מחשיבים עשירים כי יש להם חסכונות בשפע, דירה יפה וגם תקציב לנסיעה שנתית לחו"ל, תגלו את ההבדל הגדול בתפיסה. הם החלו לחסוך מהרגע שבו החלו לעבוד לראשונה. כך הם יכלו לחסוך כסף ולהגשים את החלומות שלהם, כולל חלום הדירה. יש לא מעט דרכים טובות להשתמש בכסף כדי לייצר עוד כסף, דרך אגב. למשל, אם יש לכם נכס משפחתי עתיק תוכלו להשביח את ערכו באמצעות תמ"א 38 – התכנית לשיקום מבנים שהפכה לא מעט מבנים מכוערים ליצירות אמנות. כמובן שמומלץ להיעזר בחברה המתמחה בתחום כמו קבוצת הילה, ואם תעשו זאת תוכלו להעלות את שכר הדירה או למכור אותה ברווח מרשים. תכנון נכון, זה סוד הקסם.

חיסכון לפנסיה – 40 שנה מראש

המחשבה שלכם היא בוודאי זו: יש לי עוד 30-40 שנה לעבוד, ממש לא דחוף לי לחסוך לפנסיה כבר עכשיו. המחשבה הזו די מובנת, אבל עדיף שתשנו אותה. הסיבה לכך היא שככל שתחסכו בגיל צעיר כך יהיה לכם הון גדול יותר כשתגיעו לגיל הפרישה. אז נכון שיש לכם עוד שלושה עשורים (לפחות) של עבודה, אבל אחרי הפרישה יהיו לכם עוד כמה עשורים ללא עבודה. בזמן הזה רצוי שיהיה לכם איך להתקיים, ובשלב הזה ייתכן שתהיה לכם גם משפחה שתרצו לעזור לה. ככל שתתחילו לחסוך מוקדם כך תחסכו יותר. אגב, חיסכון בשלב הזה גם ירגיל אתכם לקונספט, ועם הזמן תתחילו לחסוך קצת יותר בתכניות חיסכון ואפיקי השקעה שונים.

שימו לב להוצאות וההכנסות

אם הבעיה היא שתמיד חסר לכם קצת כסף, שהמשכורת נעלמת עוד לפני שנכנסה או שאתם פשוט לא יודעים איך תשלמו שכר דירה, כנראה שמשהו לא ממש תקין. או שאתם מרוויחים מעט מדי, או שאתם מבזבזים יותר מדי, או השילוב הבעייתי מאוד בין השניים. עצרו, בדקו את עצמכם, בחנו את פירוט החיובים בכרטיס האשראי וגם את התנועות בחשבון הבנק שלכם. רק כך תישארו תמיד עם היד על הדופק.