חושבים שני צעדים קדימה

כשאנחנו צעירים נדמה לנו שממש בעוד רגע נטרוף את העולם. רגע אחרי השירות הצבאי אנחנו יוצאים לטיול ממושך, נעלמים לכמה שבועות או לחלופין – מתחילים מיד לעבוד. בין אם אתם בוחרים לצאת לנופש ולהתאוורר אחרי כמה שנים על מדי חאקי, וגם אם אתם מתקבלים לרצף של עבודות מייגעות שיביאו איתם הרבה מאוד, יש בכל זאת כמה נקודות שכדאי לכם להתחיל לחשוב עליהן, או ליתר דיוק, כמה חלומות שכדאי שתגדירו.

מציבים יעדים

כדי שתוכלו להגיע לעבר המטרות שלכם אתם צריכים, קודם כל, להגדיר אותן. מי שלא מסתכל קדימה, לעבר העתיד, עשוי למצוא עצמו מבולבל וחסר כיוון דווקא ברגעים הקריטיים. זה כמובן לא אומר שאתם אמורים כבר עכשיו לבחור קבלן רשום שילווה את בניית בית החלומות שלכם או לרדת לפרטים קטנים עוד יותר כמו בחירת סורגים ומערכת אבטחה מתקדמת. מצד שני, הצבת מטרה חשובה כמו קניית בית היא יעד שאפשר וכדאי להגדיר לו תאריך יעד. כך, אם אתם יודעים שבגיל 30 תרצו להיכנס לדירה משלכם, אחת הדרכים להתקדם לעבר המטרה היא לפתוח קופת חיסכון ייעודית ולהעביר אליה סכום קבוע מדי חודש. מבלי שתבחינו בכך תחגגו יום הולדת 30 עם סכום נאה מאוד, שבהחלט יכול לקדם אתכם אל המטרה.

מתחילים לממש

לאחר שקבעתם יעדים ארוכי טווח כמו דירה או חתונה, וגם כמה יעדים קצרי טווח כמו טיסה לחו"ל למשל, הגיע הזמן לתכנן את המסלול שתעברו. אתם לא צריכים לפתוח יומן ולקבוע נקודות יעד לכל חודש מעתה ועד גיל 40, אבל אם תדעו להגדיר לוח זמנים כללי יהיה לכם קצת יותר קל. הכניסו לתוכו נושאים כמו לימודים אקדמיים, עבודה או קורסים מסוימים שתצטרכו כדי לבנות את עצמכם מבחינה עסקית וכלכלית, והתחילו לפעול כדי להגיע לשם. למשל, אם הגעתם למסקנה שהדרך הטובה ביותר להגשים את החלומות הגדולים שלכם היא להיכנס לעולם ההיי-טק, סרקו את האופציות שלכם ולמדו איזה מסלול לימודים יתאים לכם. כעת תוכלו לדעת מה התקציב שיידרש כדי לסיים את הלימודים במועד, מתי תקבלו את התעודה ובהתאם – מתי תיכנסו לעבודה. היכולת שלכם לתכנן תכנית עבודה פרקטית ולהגדיר משימות קטנות בדרך למטרות הגדולות, זה בדיוק מה שאתם צריכים כדי להגיע אל היעד. אז נכון, יש לכם עוד כמה שנים טובות ואין סיבה שתתחילו לדאוג כשאין על מה, אבל שאננות היום תעלה לכם לא מעט בעוד 5 או 10 שנים.