טיפים לבחירת אולם לחתונה

יכול להיות שחלמתם על הרגע הזה מגיל קטן, ואולי לא חשבתם עליו בכלל עד לרגע שבו האהבה הופיעה בחייכם והחלטתם שאתם מוכנים לשלב הבא. כך או כך אתם ניצבים כעת בפני פרויקט גדול והפקה יוקרתית (ויקרה) שכדאי להתכונן אליה בהתאם. בשלב הראשון, עוד לפני שתסרקו אולמות אירועים וגנים מפוארים, התחילו בקביעת משימות מוגדרות וברורות, וכן בקשו מהורים לשלוח לכם את רשימת המוזמנים שלהם. זוהי נקודה חשובה מאוד, משום שבשלב הזה תוכלו לקבוע תקציב ריאלי והולם, לדעת כמה אורחים צפויים להגיע, ולתכנן את האירוע באופן מדויק. הרשימות מוכנות? התקציב נקבע? מצוין, אפשר להמשיך למשימה הראשונה, הגדולה והחשובה מכולן: בחירת אולם.

סיור והשוואת האופציות

בחירת אולם או גן אירועים היא הבחירה החשובה ביותר משום שהיא תשפיע על משתנים רבים אחרים. מעל הכל, היא זו שתקבע מתי תתקיים החתונה. יכול להיות שאתם רוצים להתחתן בתאריך מסוים בחודש ספטמבר, אבל באולם המועדף עליכם פנוי תאריך רק שבוע לאחר מכן. אתם עשויים להחליט שהתאריך חשוב יותר מהאולם, אבל אם לא, בהחלט כדאי שתדעו מה האפשרויות ומה עדיף לכם. התחילו לקבוע פגישות עם כמה אולמות, והשתדלו להימנע מריבוי אופציות, פשוט כדי שלא תקשו על עצמכם את קבלת ההחלטה. ישנם כמה אולמות מרהיבים ומובילים כמו הנחלה, אביגדור, טראסק, בית על הים או ירוק על המים, ובהחלט אפשר להסתפק בסיור בחמישה או שישה אולמות לפני שתבחרו את זה שאתם באמת אוהבים.

אוכל, עיצוב וקונספט

כשאתם בוחנים אולם אירועים שימו לב לפרטים הקטנים, מעיצוב הכיסאות וצבעי המפיות, ועד למיקום הבר והרכב המנות. בסופו של יום האירוע הוא שלכם, אבל מאות אורחים צפויים להגיע לכבודכם ובשבילכם. זוהי בדיוק הסיבה לכך שכדאי לחשוב על ההנאה שלהם, לא פחות מאשר על ההנאה שלכם. אם אתם חובבי בשר גדולים אבל בקהל שלכם יש צמחונים, ודאו שיש בתפריט מספיק היצע גם עבורם, ואם בא לכם לרקוד ערב שלם לצלילי מוזיקה לטינית התחשבו בעובדה שיש גם עשרות (או מאות) אורחים שישמחו לענטז לצלילי המוזיקה המזרחית או לקפץ כששירי פופ משנות ה-80 מושמעים בקולי קולות. מוזיקה, אוכל, עיצוב וכל פרט אחר במקום, כולם ישפיעו על החוויה שלכם, וגם על זו של האורחים, שבסופו של יום תורמים את חלקם ועוזרים לכם במידה לא מבוטלת לממן את הערב הגדול ביותר בחייכם.