טיפים לבחירת התיק המושלם

בחירה נכונה של תיק מושלם אולי נראית לכם משימה פשוטה, אבל כבר בתחילת מסע הקניות מתבררת המציאות. מגוון התיקים שקיים שם בחוץ רחב להפליא, ואז מתחילות גם הדילמות. האם עדיף תיק צד או תיק גב? קטן או גדול? עם כיסים או בלי? באיזה צבע? כדי שתוכלו להגיע למסע הקניות הזה קצת יותר ממוקדים והרבה פחות מבולבלים, הנה כמה טיפים חשובים:

  1. הגדרת צרכים

נתחיל בבחינת הצרכים שלנו, והם רבים ומגוונים. למשל, סטודנטים שמגיעים ללימודים עם מחשב נייד וכלי כתיבה זקוקים לתיק נוח ויציב, וגם מרווח מאוד. כך ניתן יהיה לאחסן בתיק גם מחשב, גם מוצרי חשמל הנלווים אליו, גם מחברות וכלי כתיבה, וגם ארנק, איפור וכל פריט אחר שאי אפשר בלעדיו. מאחר והרשימה הזו כבדה יחסית רצוי לבחור בתיק שיהיה נוח לנשיאה מצד אחד, וגם חזק מאוד מצד שני כדי שלא נתמודד עם ידיות נשיאה קרועות. תיק גב מעור הוא בהחלט פתרון מושלם בהקשר הזה. מצד שני, לבילוי בפאב השכונתי יספיק תיק קטן עם מקום מספק למפתחות, כסף וטלפון, ואין שום סיבה להיסחב ליציאה עם תיק כבד שעמוס בפריטים יקרים.

  1. מה הסטייל שלכם?

השאלה השנייה היא שאלת הסגנון, ולכל אחד מאיתנו העדפות אחרות. מי שאוהבת ללבוש בגדים צבעוניים ובורחת מהגוונים הניטרליים עשויה להזדקק לתיק קלאסי שיתאים לכל צבע וסגנון. לחלופין, אם קולקציית הבגדים בארון מורכבת משחור, אפור ולבן, תיק צבעוני הוא דווקא פתרון נפלא שיציע קצת גיוון ועניין. אין ספק שעם מבחר תיקים רחב כל כך, האפשרויות רבות והיכולת שלנו לבחור בדיוק את הסטייל המועדף עלינו היא חשובה לאין שיעור.

  1. התקציב

הנושא השלישי והאחרון הוא נושא בעל משמעות אדירה לרובנו, והוא כמובן – נושא התקציב. למעשה, בבחירת תיק, כמו בכל רכישה אחרת שאנחנו מבצעים, חשוב להיערך מראש עם תקציב מתאים. מי שמחזיק תיקים שונים בבית, לכל צורך או סוג בילוי שהוא, יעדיף בדרך כלל תיקים זולים יותר. זוהי בחירה נכונה ומחושבת, אבל כדאי לזכור שתיק זול עשוי להיות קצת פחות איכותי, ואם אתם מחפשים תיק שיחזיק גם מחשב נייד כדאי שהוא יהיה איכותי יותר, גם אם קצת יותר יקר. אם אתם מחליפים תיקים בקצב גבוה כי אתם אוהבים גיוון ושינוי, אפשר ורצוי להיערך בהתאם עם תקציב אטרקטיבי הרבה יותר.