לעצב דירה שכורה בתקציב קטן

אתם מנסים לשלב בין כמה עבודות, או בין העבודה ללימודים, וזה לא באמת פשוט. למרבה המזל שם המשפחה שלכם הוא עדיין לא רוטשילד, מה שאומר שאתם צריכים לעבוד קשה כדי לממן את שכר הדירה שלכם ולחיות כמו שאתם חולמים לחיות. לצד הפרגון על המאמצים הכבירים שאתם משקיעים אפשר רק לעצור ולהמליץ לכם להשקיע מעט מחשבה בדירה הקטנה שלכם, זו שאתם שוכרים בתקציב שנשמע לכם מופקע וגורם לכם לזעוק כמה קללות לעבר יוקר המחייה. ההשקעה הזו לא צריכה להיות גדולה מדי, היא רק צריכה להתבצע במידה הנכונה כדי שתוכלו להפוך את השהות שלכם בדירה למהנה ומזמינה יותר, גם אם בעוד שנה תעברו לדירה אחרת. אז איך עושים את זה נכון?

פריטים שיחממו את הלב

יכול להיות שיש לכם פינה בבית ההורים שאתם ממש אוהבים, או פריט שסבתא משתוקקת להעביר לכם אבל אתם לא בטוחים שהוא בהכרח ישתלב. זה בדיוק הזמן לוותר על האגו ולבחון את ההיצע שמציעים לכם, כי הוא יכול דווקא להפתיע אתכם. הכורסא העתיקה של סבא יכולה להיות תוספת נפלאה מול מקלט הטלוויזיה, בדיוק כפי ששידת האיפור שהשכנה ממול התכוונה לזרוק אבל בסך הכל זקוקה לצביעה מחדש. בתקציב נוח תוכלו גם לפרוס שטיחים צבעוניים מכדורי צמר שיכניסו לדירה האפרורית הרבה אור, או לצבוע קיר אחד בצבע שונה ובולט, מה שימשוך תשומת לב רבה מאוד.

שמרו על הסדר

הכוונה היא לא להחליף את אימא, שהרי יש רק אחת ממנה, והיא זו שתעיר לכם על הסדר ועל הניקיון. עם זאת, פתרונות שונות יעזרו לכם להיות מסודרים קצת יותר, מה שימנע את תחושת הבלגן ויתרום לאווירה הביתית. למשל, מתקן נוח לסידור נעליים בכניסה לדירה יאפשר לכם להיפטר מהמגפיים הבוציות ברגע שתיכנסו ועוד לפני שתותירו שביל חום ודביק לכל אורך הדרך. בפינה הזו תוכלו להשאיר גם כפכפים מלאי חול בשובכם מחוף הים, מה שאומר שאתם לא רק מסודרים יותר אלא גם נקיים יותר. האמת היא שלעצלנים שביננו, אלה ששונאים גם לטאטא, לשאוב או לשפוך מים, זה פתרון שיצמצם את הצורך בניקיון יסודי.

הזמינו חברים

חברים ובני משפחה יגרמו לכם להרגיש בבית, והם גם יעודדו אתכם לסדר קצת יותר, לבשל ובאופן כללי להשקיע בדירה שאתם קוראים לה בית. חשוב שתזכרו שזה לא משנה אם אתם מתגוררים במעונות, בדירת שותפים בתל אביב או בדירה גדולה ואינטימית יותר. כל צעד קטן ישדרג את איכות החיים שלכם באופן ניכר.