לצאת מהבית ולהתחיל ליהנות

זו הפכה לתופעה של ממש, ואם נודה על האמת – גם אנחנו חלק ממנה. בין כל אותם עוברי אורח שחוצים על פנינו ברחובות כשתשומת ליבם מופנית אל מסך הטלפון החכם אפשר לזהות גם אותנו פועלים בדיוק כמוהם. למעשה, הסיכוי שניתקל באחרים שעושים זאת ברחוב קטן למדי משום שלרוב, אנחנו פשוט מעדיפים להישאר בבית. אם גם אתם מזדהים עם התיאור הזה ומבינים שהגיע הזמן לעשות שינוי שיאפשר לכם להיות מודעים לסביבה קצת יותר, וגם להכיר אנשים חדשים (ואם אפשר גם בן או בת זוג פוטנציאליים), הנה רעיונות בדיוק בשבילכם.

בדרך לעבודה – הביטו סביב

החליפו את האוטובוס בכלי תחבורה שיחייב אתכם להשאיר את הטלפון בצד, כמו אופניים חשמליות למשל, ועל הדרך תחסכו זמן יקר ולא מעט כסף. בזמן שאתם רוכבים להנאתכם ברחובות העיר בדרך למשרד, לאוניברסיטה או לקניות בסופרמרקט, הביטו סביב. יכול להיות שעכשיו, אחרי זמן רב כל כך שבו נעלמתם מול מסך המחשב, האייפד או הטלפון אתם כבר לא מכירים את העולם הזה, וזה בדיוק הזמן להתחיל.

צאו לטיול עם הכלב

אם אין לכם כלב, זה בדיוק הזמן למצוא חנות חיות בתל אביב או בסביבתה, לבחור לעצמכם חבר חדש ולהתחיל ללכת. כך תהיו חייבים לצאת מהבית לפחות פעמיים או שלוש ביום, וגם להיות ערים לסביבה שלכם. זוהי הדרך האידאלית לצאת מהבית, לזוז קצת (ואולי לשרוף קלוריות) וגם להכיר אנשים חדשים. בעלי הכלבים האחרים ישמחו למצוא עוד שכנים שאיתם אפשר לתקשר בלי מסך שיפריד.

אמצו נוהל חדש במפגשים חברתיים

יש כמה קבוצות בודדות של חבר'ה שכבר אימצו לעצמם מדיניות חשובה כזו, ועכשיו הגיע גם התור שלכם. כשאתם נפגשים עם החברים, בין אם בבית ובין אם בפאב, אספו את המכשירים הניידים מכל המשתתפים והעלימו אותם לתוך קערה או תיק סגור. בזמן שהטלפונים שלכם מושתקים ורחוקים מכם תיאלצו, בלית ברירה, להתחיל לתקשר. זה הזמן לשתף בחוויות, להתייעץ, לדבר, לצחוק ולתכנן. החברים שלכם שם כדי להקשיב לכם וכדי לשתף אתכם במה שעובר עליהם, ואם לא תדברו, איך תדעו?

בלי תירוצים

גם אם אתם משכנעים את עצמכם שהמסך הוא דרך טובה לתקשר עם חברים, משפחה ומכרים, הגיע הזמן להודות שזה פשוט לא נכון. המסכים מרחיקים אותנו מאחרים, ולמרות שאנחנו מצליחים לשמור על קשר, הם גם עוזרים לנו לתרץ, לדחות ולבטל מפגשים. כשאפשר לנהל קשר וירטואלי, כנראה שפחות בוער לנו להיפגש, וחבל.