על החשיבות העצומה של קידום מטרות

לפעמים נדמה לנו שאת העבודה הקשה עשו עבורנו הרבה לפני שהגענו. בשלב הזה הכל אמור לעבוד בדיוק לפי כללי המשחק, אנחנו לא אמורים להתאמץ יותר מדי, אלא פשוט ליהנות מפרי עמלם של הוותיקים, הדור שהיה כאן קצת קודם. בפועל, זה לא ממש נכון. הכללים כל הזמן משתנים, ובהתאם גם הצרכים שלנו משתנים, והתפקיד שלנו הוא להישאר תמיד עם היד על הדופק.

ניקח לדוגמה את וועדי העובדים. בשנים האחרונות אנחנו רואים אותם יותר ויותר, גם בארגונים גדולים שבהם חשבנו שזה כבר לא יקרה לעולם. חברות תקשורת וסלולר לדוגמה. הסכמים קיבוציים נחתמים, עובדים זועקים ודורשים זכויות, וגם עובדי קבלן זוכים לקצור את הפירות כשהם עוברים להעסקה ישירה, כזו שמבטיחה להם תנאים טובים יותר. אלא שהוועדים הללו הם הרבה יותר מאשר ארגון קטן שדואג לשכר או להסכם קיבוצי. במקרים רבים מדובר במקור השראה לעובדים אחרים בארגון. הוועדים האלה מעודדים את העובדים לפעול, לשנות, לנקוט עמדה. ויש לכך חשיבות אדירה.

ראשי הוועדים – הן החדשים והן הוותיקים – כולם התמודדו עם אתגרים לא קטנים בתחילת הדרך. בסופו של יום אין לאיש בהנהלה הבכירה אינטרס לעודד התארגנות של עובדים. אלא שזה בדיוק המקום להתעלות מעל לחששות הללו, לעשות שינוי, לראות את התוצאה הנפלאה – ולהמשיך אל היעד הבא. ההצלחה הראשונה מעודדת גם את זה שתבוא אחריה. זוהי ללא ספק זכותנו כעובדים להקים וועדי עובדים, ואם ננצל אותה היטב נגלה שהיא הופכת את המציאות שלנו לטובה הרבה יותר.

במילים אחרות, הזמן שלנו לפעול הוא עכשיו. אנחנו לא צריכים לחכות שמישהו אחר יחליט לשנות בשבילנו או לדאוג לנו. ככל שנקדים לקחת אחריות נגלה שיש לנו הרבה יותר כוח מזה, ויש עוד המון דברים טובים שנוכל לעשות.

 

מקורות מרכזיים:

כתבה מ-ynet על מיה יניב וההסכם הקיבוצי בסלקום

כתבה מוואלה – טור של מיה יניב על הנגישות לנכים בסלקום

מתוך תכנית הבוקר של ערוץ 2 – על מיה יניב ומאבק העובדים

טור "המציאות נושכת" של מיה יניב

"החקיקה לא תספיק" – טור של מיה יניב

על מיה יניב וסכסוך העבודה בסלקום

המאגדות – עם מיה יניב בנושא העבודה המאורגנת